gilaki.dr@gmail.com ۰۰۹۰۵۵۳۸۱۴۸۹۵۸
تاثیر دعا بر ساختار مولکولی آب
تاثیر دعا بر آب

دانشمند ژاپنی به اسم آقای ماسارو ایموتو (Masaru Emoto) تحقیق جالبی کرده . آقای ایموتو در مورد آب و تاثیرپذیری و هوشیاری اون تحقیق کرده .

خلاصه نظر ایشون اینه که اگه افکار بشری قبل از اینکه آب یخ ببنده متوجه آب بشن، تصاویر میکروسکوپی حاصل از کریستال آب، بسته به اینکه این افکار مثبت یا منفی باشن، زشت یا زیبا خواهد بود.

 به نظر دکتر ایموتو این تصاویر خوب یا زشت را میشه با استفاده از دعا ، موسیقی یا نصب نوشته ای بر ظرف حاوی آب به دست آورد .برای دیدن تصاویر ادامه مطلب را کلیک کنید…..

خداوند می‌فرماید هرآن چه در زمین و آسمان است مرا تسبیح می‌كند. تا به حال از خود پرسیده‌اید این جمله چه معنایی دارد؟

هر ذره‌ای در عالم هستی دارای ادراک و درک و فهم و شعور است.

 همه ذرات عالم هوشمندانه در مقابل خدای خودشان تعظیم و تسبیح می‌كنند.

 همه ذرات هستی در محضر خدا هستند و تعبد در مقابل خدا دارند.

 همه ذرات هستی در ازای تک تک اتفاقاتی كه در عالم اتفاق می‌افتد از خودشان واكنش نشان می‌دهند.

 و این فقط من و شما نیستم كه هوشمندانه رفتار می‌كنیم.آب یكی از اینهاست.

آب خوب و بد را می‌فهمد. آب زشت و زیبا را می‌فهمد. آب دعا را می‌فهمد.

 آب اهانت و فحش را می‌فهمد. آب تفاوت قائل است بین فكر مثبت و فكر منفی.

 آب تفاوت قائل است بین نوشته مثبت و نوشته منفی.

آب تفاوت قائل است بین رفتار خوب و رفتار بد.

 و برای همه این به صورت هوشمندانه واكنش نشان می‌دهد.

آب پیام بسیار مهمی برای ما دارد.

 آب به ما می‌گوید كه نگاهی عمیق‌تر به خود بیندازیم.

 وقتی از نگاه آب به خود می‌نگریم، این پیام به نحوی شگفت‌آور شفاف و واضح می‌شود.

 ما می‌دانیم كه زندگی انسان به طور مستقیم با كیفیت آب هم در درون و هم در اطراف ما ارتباط دارد.
یك محقق ژاپنی با انتشار یافته های تحقیقات خود مدعی شد كه مولكول های آب نسبت به مفاهیم انسانی تاثیرپذیرند.
نظریه این محقق ژاپنی مبتنی بر بررسی نمونه های فراوانی از كریستال های منجمد شده آب و مقایسه آن با یكدیگر است.
پروفسور »ماسارو ایموتو (Masaru Emoto) « كه یافته های خود را با استفاده از حدود10 هزار آزمایش جمع آوری كرده و در سه جلد كتاب ارایه كرده، معتقد است كه مفاهیم متافیزیكی محیط برروی تركیب مولكولی آب تاثیر می گذارد.
این دانشمند ژاپنی كه فارغ التحصیل دانشگاه یوكوهاماست، دارای یك مؤسسه تحقیقاتی به نام SHM در ژاپن است كه امور تحقیقاتی مربوط به كریستالیزه شدن آب را در آنجا انجام می دهد.
او می گوید آب، پیام مهمی برای ما دارد. آب به ما می گوید كه نگاه عمیق تری به خودمان بیندازیم، زمانی كه با آیینه آب به تماشای خود می نشینیم، این پیام به طور شگفت آوری خود را شفاف و درخشان می كند.می دانیم كه زندگی بشر مستقیماً به كیفیت آبی كه در اطراف ما یا درون بدن است ارتباط دارد. تصاویر و اطلاعات ارایه شده در این مقاله، بازتابی از فعالیت»ماسارو ایموتو«، محقق خلاق و رویاپرداز ژاپنی است.

    تاثیر برساختار ملكولی آب
بنا بر آنچه در كتاب »ایموتو« آمده است؛ ما به مدارك حقیقی دست یافته ایم كه نشان می دهد، انرژی ارتعاشی بشر، افكار، نظرات، موسیقی، دعا و نیایش برساختار مولكولی آب اثر می گذارد.
آب، ماده ای بسیار سازگار است، شكل فیزیكی آب به آسانی با محیطی كه در آن هست، انطباق پیدا می كند و نه تنها از نظر فیزیكی تغییر می كند، بلكه شكل مولكولی آن نیز تغییر می یابد. انرژی یا ارتعاشات محیط، شكل مولكولی آب را تغییر می دهد. از این جنبه، نه تنها آب توانایی آن را دارد كه از حیث دیداری، محیط خود را منعكس كند، بلكه از حیث مولكولی هم در انعكاس محیط اطراف خود عمل می كند.
»ایموتو«، تغییرات مولكولی آب را به وسیله تكنیك های عكسبرداری میكروسكوپ های الكترونیكی و مشاهده آن به صورت سند و مدرك درآورده است. از آنجایی كه فرم كریستالی آب هنگامی نمایان می شود كه آب منجمد شده باشد، به همین منظور وی قطراتی از آب را به صورت یخ درآورده و سپس آنها را در یك فضای تاریك میكروسكوپی مورد آزمایش قرار داده و اثر محیط برساختار آب را نشان می دهد.
برف، بیش از چندین میلیون سال است كه بر زمین فرو می بارد و همان گونه كه می دانیم، هر دانه برف، دارای شكل و ساختار خاص و منحصر به فرد است. با تبدیل آب به یخ و عكسبرداری از ساختار آن، شما به اطلاعات باورنكردنی آب دست پیدا می كنید.
»ایموتو« به تفاوت های جالب توجهی در ساختار كریستالی و بلوری آب دست یافته است كه از منابع گوناگون و شرایط مختلف در روی كره زمین تهیه شده اند. آبی كه از نخستین محل خود از كوه جاری می شود و چشمه هایی كه جاری هستند، طرح های هندسی بسیار زیبایی از الگوهای كریستالی شده خود ارایه می دهند. آب آلوده و سمی كه از نواحی پرجمعیت و صنعتی به دست آمده و آب راكد به صورت بلورهای تخریب شده و نامنظم است.

آبهای راكد زشت اند! ایموتو معتقد است آبهایی كه جاری هستند و از میان شهرها می گذرند شكل مولكولی زشتی به خود می گیرند. آبهایی نیز كه راكد شده اند زشت می شوند، چرا كه عالم هستی با ركود مخالف است، آبهایی كه جاری هستند و از بین شهرها عبور می كنند به دلیل طیف غالب افكار منفی در شهرها واكنش منفی از خود نشان می دهند.

ایموتو به همین منظور ابتدا آب دریاچه ای به نام »بیواكو« را مورد آزمایش قرار داد. دریاچه بیواكو بزرگترین دریاچه در مركز ژاپن است.

تاثیر دعا بر ساختار مولکولی آب 33-1
شكل های 1-2-3-4 از سمت راست

وی می گوید چون آب دریاچه ساكن است و حركتی ندارد، همین ركود باعث شده كه مولكول های آب زشت شوند.(شكل1)
آزمایش بعدی از رودخانه ای به نام »یودو« در ژاپن انجام گرفت كه به خلیج »اوزاكا« می ریزد. این رودخانه از میان بیشتر شهرهای اصلی در كاسایی می گذرد.(شكل2)
ایموتو می گوید به دلیل این كه این آب از میان شهرها عبور می كند شكل مولكولی آن تغییر كرده است.
ایموتو به این نتیجه رسیده است كه آب هایی كه تازه از چشمه ها و دل كوه بیرون می آید، به دلیل این كه هنوز در معرض افكار منفی مردم قرار نگرفته اند ساختار مولكولی زیبایی به خود می گیرند. آزمایش بعدی وی برروی آب رودخانه ای به نام »شیمانتو« است. البته درست زمانی كه سرچشمه این رودخانه از كوه بیرون آمده است.(شكل3)
تصویر4 آب سرچشمه رودخانه ای در ژاپن به نام سایجواست.
ایموتو آزمایش خود را فقط در ژاپن انجام نداد. وی به فرانسه رفت و آب سرچشمه رودخانه »لوردر« را آزمایش كرد.(تصویر5)
آیا به این نكته توجه كرده اید كه70 درصد بدن انسان آب است؟
آقای ایموتو معتقد است كه دعا بلافاصله برروی مولكول های آب اثر می گذارد. وی به این نتیجه رسیده است كه دعا همه چیز را زیبا می كند و یكی از اینها آب است.

تاثیر دعا بر ساختار مولکولی آب 33-1
شكل 5
تاثیر دعا بر ساختار مولکولی آب 33-1
شكل 6 و 7 – تصویر بلورهای آب دریاچه فوجی وارا قبل از دعا ( شكل 6) تصویر بلورهای آب دریاچه فوجی وارا بعد از دعا ( شكل 7 )
تاثیر دعا بر ساختار مولکولی آب 33-1
شكل 8

وی به همین منظور عده ای را در كنار دریاچه فوجی وارا جمع كرد و از آنها خواست دعا بخوانند و بلافاصله آب را منجمد كرده و مورد آزمایش قرارداد و نتیجه روبه رو را به دست آورد.(شكل6و7) وی سپس آب دریاچه ای در برزیل را آزمایش كرد.

    ایموتو متوجه شد آبهایی كه در شهرها مورد مصرف قرار می گیرند به شدت بی قواره و زشت هستند.(شكل8)
وی برای آن كه تاثیر دعا را از راه دور برروی آب آزمایش كند از500 نفر از اساتید معنوی ژاپن كه در گوشه گوشه ژاپن زندگی می كردند خواست در لحظه ای مشخص به آب مورد آزمایش وی فكر كنند و دعا كنند تا این آب زیبا شود. پس از آن آب بی قواره مصرف شهری شكل»صفحه بعد« را به خود گرفت.(شكل9)
  
    تاثیر خلوص نیت : ایموتو معتقد است كه خلوص نیت در دعا بسیار مؤثر است. آنهایی كه خالص تر دعا می كردند شكل آب زیباتر می شود. وی به این نتیجه رسید كه در دعاهای گروهی اگر عده ای باشند كه افكار منفی داشته باشند تاثیر مثبت دعاهای دیگر از بین می روند.با توجه به عمومیت موسیقی درمانی، »ایموتو« تصمیم گرفت ببیند، موسیقی چه اثراتی بر شكل گیری ساختار آب دارد. او آب مقطر را ساعت ها بین دو نفر كه در حال صحبت كردن بودند، قرار داد و سپس از كریستال های آن آب، پس از انجماد، عكسبرداری كرد.

تاثیر دعا بر ساختار مولکولی آب 33-1
شكل 10 و 11- تاثیر موسیقی پاستورال از بتهوون بر روی آب ( شكل 10) آهنگ «هوا برای ردیف جی» از باخ ( شكل 11)
تاثیر دعا بر ساختار مولکولی آب 33-1
شكل 9 و 12
تاثیر دعا بر ساختار مولکولی آب 33-1
شكل 13 و 14 – تاثیر موسیقی سنتی بودایی ( شكل 13 ) تاثیر رقص سنتی كاواچی در ژاپن ( شكل 14)

 وی سپس تاثیر موسیقی های مختلف را بر روی آب آزمایش كرد و با نتایج جالبی مواجه شد كه تصاویر آنها را می بینید.(شكل10و11)
وی سپس برای آب مورد آزمایش موسیقی هِوی متال پخش كرد كه تصویر شماره12 نتیجه این آزمایش است. به راحتی مشخص است كه كریستال های آب كاملاً تخریب شده است.
وی سپس این آزمایش را برروی موسیقی های سنتی كشورهای مختلف انجام داد.(شكل13و14)
ایموتو معتقد است نه تنها افكار و رفتار ما، بلكه نوشته های ما بر مولكول های آب تاثیر گذارند.
به همین منظور آب را در طرف شیشه ای ریخت و بر روی كاغذ عبارات مختلفی را نوشت و بر روی ظرف آب چسباند. وی عبارات مختلفی از قبیل اسامی شخصیت های خوب و بد و عبارات زشت و زیبا را امتحان كرد.
سپس آب درون بطری را آزمایش می كرد كه نتایج زیر نمونه ای از آزمایش های وی است.(شكل15)
وی نتیجه گرفت كه اگر به زبان های مختلف با آب برخورد شود، همه كلمات زیبا به همه زبان های دنیا نتیجه مثبت و همه كلمات زشت به همه زبان های دنیا بر روی آب نتیجه منفی می گذارند.
وی آب مورد آزمایش خود را مخاطب قرار داده و به زبان ژاپنی گفته است متشكرم! (آریگاتو) و واكنش آب را مشاهده كرد.(شكل16)
وی سپس تاثیر كلمه Tank you را برروی آب آزمایش كرد و نتیجه گرفت تاثیر مشابه و متفاوتی داشته است.(شكل17)
ایموتو متوجه شد كه عبارات امری تاثیر منفی بر روی آب می گذارند. به همین منظور بر روی ظرف آب نوشت.(Do it انجام بده)(شكل18) و سپس نوشت let’s do it(شكل19)
ایموتو بر روی ظرف آب نوشت (I Will Kill You : می خوام بكشمت!) و تصویر شماره20را مشاهده كرد.

تاثیر دعا بر ساختار مولکولی آب 33-1
شكل های 15-16-17-18-19-20-21 آرمایش بر روی بطری با برچسب نوشته آدولف هیتلر
تاثیر دعا بر ساختار مولکولی آب 33-1
شكل های 15-16-17-18-19-20-21 آرمایش بر روی بطری با برچسب نوشته آدولف هیتلر

وی سپس كلمه عشق و قدردانی را در كنار هم بر روی ظرف آب چسباند:(شكل21)

    وی می گوید كلمات زیبا یك واكنش زیبا نشان می دهند، اما اگر كلمات زیبا را در كنار هم قرار دهیم واكنش زیباتری نشان داده خواهد شد.
ایموتو به این نتیجه رسید كه اگر آب را نزدیك گل های معطر قرار دهیم مولكول های آب سعی می كنند كه خود را شبیه به آن گل كنند.
وی به این نتیجه رسید كه همه ساختارهای زیبایی كه آب در مقابل مثبت ها از خود نشان می دهد، به صورت شش ضلعی هستند.
آب به صورتی زنده و تاثیرپذیر به هر یك از احساسات و اندیشه هایمان پاسخ می دهد. كاملاً روشن است كه آب به آسانی، ارتعاشات و انرژی محیطش را به خود می گیرد و جذب می كند: خواه آلوده، سمی یا راكد و كهنه باشد. كار غیرعادی »ایموتو«، نمایشی پرهیبت است و ابزاری قدرتمند كه می تواند، درك ما را از خودمان و جهانی كه در آن زندگی می كنیم، برای همیشه تغییر دهد. هم اكنون مدرك قوی و محكمی داریم كه می توانیم
به طور مثبت، خود و سیاره خود را با انتخاب افكاری كه برای اندیشیدن برمی گزینیم و راه هایی كه این افكار را به فعلیت می رساند درمان نموده تغییر شكل دهیم.
در پایان بد نیست بدانید كه آقای ماسارو ایموتو تحقیقاتی نیز بر روی اسلام و تاثیر مفاهیم اسلامی بر روی آب داشته است. وی بر روی پروژه ای فعالیت و تحقیق می كند كه براساس99 نام خدا،99 تصویر از آب را جمع آوری می كند.(شكل22)

ترجمه: این پروژه در اسلام »99 نام خدا« نامیده می شود. ما امیدواریم كه یك كتاب تصویری از كریستال ها چاپ كنیم كه99 تا از اسامی خدا را نشان می دهند، شكل نمونه ای را نشان می دهد كه این كریستال ها چطور به نظر می آیند. از این كریستال ها99 تا وجود دارند.2 سال از وقتمان را صرف جمع كردن آنها كردیم، ما به طور رسمی از »ماسایا« درخواست كردیم كه این طرح ها را دوباره تصحیح كند و امیدواریم كه این كار به زودی به اتمام برسد. با این امر من اولین كار خود در دنیای اسلام را به انجام خواهم رساند. فكر كنم نیاز دارم خودم را از لحاظ جسمی سالم نگه دارم تا بتوانم این كار را به اتمام برسانم.

نوشتن دیدگاه

X